Srpen 2007

Bobtail

6. srpna 2007 v 19:51 | Leea |  Psie plemená
PŮVOD:
Vyšlechtěn ve Velké Británii v 19. století. Standard získal v roce 1888 a od těch dob se prakticky nezměnil. Vznikl pravděpodobně zkřížením briarda s ruským ovčáckým velkým psem, příbuzným maďarského ovčáckého psa. Využívali se jako pracovní psi na zahánění skotu. Bobtailové jsou velmi populární v Evropě, USA, Austrálii.
POPIS:
Bobtail je mohutný, zavalitý pes, čtvercového tvaru. Výška v kohoutku u psů je od 61 cm výše, u feny od 56 cm. Ale ve standardu se neodlišují. Hlava je velká, lebka čtvercová, s jasným zřetelným přechodem od čela k čumáku, čenich nosu má velký, černý. Oči tmavé nebo mramorované. Srst hustá, dlouhá, volná, bez smotaných pramenů, na pohmat jemná. Vnější znaky se při pomocném zastřihávání nemusí měnit. Zbarvení: libovolný odstín šedé "grizzly" nebo modré. Tělo a zadní nohy jsou jednobarevné, mohou mít bílé ponožky. Hlava, krk, přední nohy a spodní strana břicha jsou bílé s kresbou či bez. Nedostatkem je dlouhá, úzká hlava.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 61 a více cm
Fenka 56 a více cm
SRST:
Hustá, dlouhá, volná, bez smotaných pramenů, na pohmat jemná. Jakékoliv odstíny šedé a světle-modré.
CHARAKTER:
Přátelský, milý a nekonfliktní pes s vrozeným smyslem pro vytrvalost, jemnost a nebojácnost. Rád si hraje, rychle chápe a jeho výchova navzdory velikosti není nijak obtížná. Povahou je přímý a klidný, k dětem je hodný a lehce se sžívá s jinými domácími zvířaty. V dnešní době se stal populárním jako domácí miláček a kamarád dětí, ale může být i dobrým hlídačem a společníkem. Pokud vám nebudou vadit jeho velké rozměry,může s vámi žít i v městském bytě. Doporučují se přiměřené procházky s možností proběhnutí i bez vodítka.
PÉČE:
Pro péči o srst je nutné používat kartáč a hřeben s pevnými zuby. U bobtailů dochází velice často k zánětům uší, proto je nutné je pravidelně čistit a kontrolovat.

Írsky vlkodav

6. srpna 2007 v 19:42 | Leea |  Psie plemená
POPIS:
Celkový vzhled: Irský vlkodav by neměl být tak těžký a masivní jako doga, avšak měl by být větší než deerhound, kterému je jinak podobný svou velikostí, majestátem, silnými a dobře tvarovanými svaly, lehkým a aktivním pohybem, hlavou nesenou vysoko, ocasem lehce ohnutým směrem vzhůru.
Čenich: Dlouhý a mírně zašpičatěný
Skus: Ideální je nůžkový, lehčí odchylky přijatelné.
Uši: Malé, složené, nesené stejně jako u greyhounda.
Krk: Raději dlouhý, silný a svalnatý, klenutý, bez volné kůže tvořící záhyby.
Hrudník: Velmi hluboký, prsa široká
Hřbet: Raději delší než krátký, bedra mírně klenutá
Břicho: Vtažené
Ocas: Dlouhý a nesený v mírném oblouku. Dobře osrstěný.
Přední končetiny: Svalnatá ramena umožňující dýchání hrudníku. Lokty dobře usazené, nesmí se vytáčet ven ani dovnitř. Nohy silné a rovné.
Pánevní končetiny: Svalnaté stehno, lýtko silné a dlouhé jako u greyhounda. Hlezna dobře spuštěná, ani vbočená ani vybočen.
Tlapky: Přiměřeně velké, okrouhlé, nevytáčejí se ven ani dovnitř. Prsty sevřené a klenuté, se silnými ohnutými drápy.
VÝŠKA:
Minimální výška u psa by měla být 79 cm,
U fen je minimální výška 71 cm.
VÁHA:
Minimální váha u psa 54,5 kg.,
Minimální váha u fen 40,5 kg.
Všechna zvířata pod tyto parametry se musí postihovat. Velká hmotnost spolu s kohoutkovou výškou a přiměřenou délkou těla je požadavek, který by měl být cílem.
SRST:
Srst: Hrubá a tvrdá na celém těle a hlavě. Zvlášť dlouhá a hrubá nad očima a na spodní čelisti.
Barva a znaky: uznávané barvy jsou šedá, žíhaná, červená, černá, čistě bílá a jiné barvy, které se objevují u deerhounda.
VADY
Příliš těžká nebo lehká hlava, příliš vyklenuté čelo, velké a zavěšené ucho, krátký krk, příliš úzký nebo simky hrudník, pokleslá, vpadlá nebo příliš přímá záď, křivé přední nohy, příliš pokleslé nadprstí, vybočené tlapky, rozevřené prsty, příliš zatočený ocas. Celkový nedostatek osvalení, krátké tělo, růžově nebo játrově zbarvené víčko, jiná než černá barva na pyscích a nose. Příliš světlé oko.
CHARAKTER:
Irský vlkodav je velice nádherné plemeno, dokáže ohlídat dům, je maximálně věrný a je si vědom své síly. Přesto všechno, se nebojím vlkodava nechat samotného s holkama. Vím že jim neublíží, naopak bych řekla že je k dětem opatrný.
Pokud se rozhodujete pořídit si štěně IW není třeba vše uspěchat. Je dobré se podívat třeba po výstavách, nebo přímo po dohodě s majitelem chovatelské stanice navštívit štěňátka , podívat se jak je o ně postaráno a v jakém vyrůstají prostředí. Jestli se rozhodujete pořídit si fenku za účelem chovu, musíte počítat s tím že odchov štěňat není levná záležitost, je finančně ale hlavně časově náročná. Další náročný koníček jsou výstavy. Já už bych bez nich nemohla být. Když už se pro vystavování rozhodnete, nebuďte zklamaní z neúspěchu vašeho psa nebo fenky, myslete na to, že jste si kupovali hlavně dobrého a věrného přítele."
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
12 až 14 let.
Zdroj: ZDE

Kosman zakrslý- najmenšia opica na svete

6. srpna 2007 v 19:40 | Leea
Kosman zakrslý- dospělý
Kosman zakrslý- mláďátka :)

Zvieratko ako darček? :-(

6. srpna 2007 v 19:35 | Leea |  POMOC ZVIERATKÁM!!!
Chcete kúpiť svojmu dieťatu psa, alebo mačku ako darček? Prečítajte si najprv tieto články a neurobte ďalšiu hlúposť!!!
Všem moc doporučuji přečíst!
Zde jsou:
S tímto tématem je spojený i jeden smutný příběh, který najdete zde: http://warbel.blog.cz/0609/nezavirejte-oci
Takhle to začíná...
A takto končí!
Alebo ešte horšie:!!!!!
CHCETE TO MAŤ NA SVEDOMÍ???

Wallpapers/ psikovia

6. srpna 2007 v 19:26 | Leea
Klikni pre zväčšienie..:-)
Shetland Sheepdog
dog
psí tapeta na plochu
dog wallpaper
Wallpaper Irish Wolfhound
English Setter
French Bulldog
Dogs
Dogs
Dogs

Nemecký ovčiak

5. srpna 2007 v 14:33 | Leea |  Psie plemená
Nemecky ovcak je znami svoji inteligenci, talentem k libovolnemu vycviku, vyjmecnou oblibenosti, vytrvalosti a oddanosti vuci svemu chovateli. Temperamentni, pritom snadno ovladatelny pes, vyrovnany a odvazny. Nenarocny a prizpusobivy. Velmi oddany k svemu panovi a jeho rodine, pratelsky vuci detem a jinym domacim mazlicku. Chovatel musi mit neustale na pameti, ze nemecky ovcak vyzaduje nejen pevnou ruku a dobry vycvik, ale take neustaly dostatek pohybovych aktivit. Bez prace a aktivit setento pes stava zlym a neovladatelnym. Je to stredne velky pes. Je silny, energicky a dobre svalnaty. Je mirne protazeneho tipu s dobre vyvinutymi svaly. Hůava je mensi. Cenich ma silny a nosni hrbet rovny. Licni kosti jsou mirne zakulacene. Usi ma stredne velke, naspicatele. Jsou take vysoko nasazene. Oci jsou stredne velke, mandloveho tvaru. Hrbet je rovny, siroky . Brico ma mirne vztazene. Krk silny. Ocas vysoko nasazeny. Huste osrsteny.

Ako pes uvažuje?

5. srpna 2007 v 14:31 | Leea |  Niečo o......psíkoch
Pes myslí velmi logicky, ale ve srovnání s člověkem jednodušeji. Psi jsou, stejně jako vlci, zvířata žijící ve smečce, která respektují svého vůdce a podřizují se mu. Jejich prvotním zájmem je přežití a pohodlí. Pro psa se přežití rovná potravě, což je výhoda pro výcvik. Pamlsku lze použít jako odměny, plní-li pes dobře úkoly. Při výcviku můžete využít také přirozené touhy psa po pohodlí, po hře a vlastním prostoru a těmito odměnami můžete oceňovat jeho spolupráci při tréninku.
Původní smečka
Chování domácího psa odpovídá chování vlka. Během řízené plemenitby lidé určité rysy vlčího chování zdůraznili a jiné potlačili. Bez ohledu na velikost a vnější vzhled je pes ve skutečnosti domestikovaný vlk.
Moderní smečka
Psi-domácí miláči- mají jen zřídkakdy možnost chovat se jako skutečná smečka. Vyjímkou jsou tažní psi, kteří však mají dva vůdce smečky- jednoho psího a jednoho lidského.
Ochota podřídit se
Jen málo psů chce být vůdcem smečky. Převažující většina se cítí v bezpečí a spokojená když ví, že smečku někdo vede. Výcvik štěňat k poslušnosti toto přirozené chování posiluje a učí štěňata poslouchat povely lidí.
Techniky přežití
Psi se stále učí a jejich mentální a fyzické aktivity směřují k přežití. Proto činnost, z níž má pes nějaký prospěch, například úspěšné slídění po ídle se bude stupňovat, pokud nezasáhnete nebudete jí předcházet.
Psi hledají pohodlí
psi mají rádi pohodlí sejně jako lidé. Jestliže štěněti dovolíte, aby sedalo na vašem křesle, bude se domníva, že je mu to dovoleno jednou pro vždy. Tomuto problému můžete předejít, poskytnete-li mu jeho vlastní pohodlný prostor

Rozcestník- Zvieratá

5. srpna 2007 v 0:35 | Nathalqa |  ♥Animals♥

petícia, kampaňe, články...všetko

Obrázky koní, mačiek, cicavcov, bezstavovcou a kaďečoho.....pjekné obrázečkyRozcestník- Psíkova

5. srpna 2007 v 0:24 | Nathalqa |  ♥Dogs♥


No nielen niečo o nich, ale všetko :)
čo dodať, len, že ich je hodne a samozrejme sa tu neobjavia všetky naraz :D
Niektoré su fakt moc pekné :)
Smutné, veselé, aké sa nájdu...

Only dogs,....psíky, šteniatka, fenky....najkrajšie obrázky

Zaujímavosti zo sveta zvierat

4. srpna 2007 v 17:43 | Leea
Víš napříkla, že: Mořská hvězdice nemá mozek.
A nejen o Mořské hvězdici ,ale o spoustě jiných zvířatech...

Tučňiaci

4. srpna 2007 v 17:41 | Leea |  Obrazky kaďečoho


Papagáje

4. srpna 2007 v 17:40 | Leea |  Obrazky kaďečoho


šelmi

4. srpna 2007 v 17:38 | Leea |  Obrazky kaďečoho


koníky

4. srpna 2007 v 17:33 | Leea |  Obrazky kaďečoho
fotky koní
fotky koně


žraloci

4. srpna 2007 v 17:29 | Leea |  Obrazky kaďečoho
Vedelis te, že:
  • žralok cíti krv až na 3 km? pozor keď sa budete kúpať v mori
  • žralok je vlastne skoro úplne slepý, rozonáva potravu podla toho, že počuje tlkot srdca

Kosatka

4. srpna 2007 v 17:27 | Leea |  Obrazky kaďečoho
Kosatka dravá (Orcinus orca)

Delfíniky

4. srpna 2007 v 17:27 | Leea |  Obrazky kaďečoho

hrošík

4. srpna 2007 v 17:26 | Leea |  Obrazky kaďečoho
hrošík liberijskýZPĚT NA MAPKU ZOO
Hexaprotodon liberiensis - hrošík liberijský
Hexaprotodon liberiensis - hrošík liberijský